Tuš a barvy na papíře. Rámováno.
Signováno: „Sü Jao sie ccheng (Namaloval Sü Jao jako dar).″
Pečetě: 1. „Sü″, 2. „Jao″.
Z ptačího pohledu hledíme do dvorku, kam brankou vchází služka s konvičkou čaje na tácku. Otevřeným oknem je vidět do interiéru domu. Za stolem sedí muž a píše, vedle něho sedí žena v červeném svrchním šatě.