Tuš a barvy na papíře. Rámováno.
Signováno: Siao Sün.
Pečeť: „Čchien-čung”.
Provenience: sbírka Vojtěcha Chytila.
Výstavní štítky: Mährischer Kunstverein v Brně (číslo 1194) a Metznerbund v Karlových Varech (číslo 103).
Siao Sün získal důkladnou školu konvenční malby, u níž však dlouho nezůstal. Cestoval po S'-čchuanu a Mandžusku, 1919 se vrátil do Pekingu a vstoupil do Společnosti pro výzkum čínského malířství. Tehdy se poprvé veřejně vystavovala mistrovská díla z císařských sbírek, včetně „individualistů" 17. století, jako např. Š-tchao, Kung Sien či Mej Čching. Jejich krajiny Siao Süna doslova nadchly. Studoval jejich techniku i kompozici a začal tvořit ve stylu, který se individualisty nezakrytě inspiroval. Kromě uznání získal i místo profesora na Výtvarné akademii, kde se s ním seznámil Vojtěch Chytil.