Tušová malba na hedvábí. Závěsný svitek, brokátová montáž.
Signováno: „C´-ťin šan-žen Š´-sien”.
Pečeť: Š'-sien.
Provenience: sbírka Milana Tichého.
Wu Čching-jün, signující svá díla též uměleckým jménem Š'-sien (Nesmrtelný z kamene), je ojedinělou postavou na čínské umělecké scéně počátku 20. století. Studoval v Japonsku a oblíbil si zamlžený styl starých japonských mistrů, zároveň je ale v jeho kompozici patrný vliv evropské malby, s níž se za studií seznámil. Z jeho obrazů dýchá těžko opakovatelná atmosféra a podmanivá lyričnost.