Tuš a barvy na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Signováno: „V letním měsíci roku „i-jou" za éry Č'-čeng namaloval Žuo-šuej alias Wang Jüan z Čchien-tchangu."
Pečeť pod signaturou: Wang Jüan.
Pečeť sběratele vlevo dole: Chuo Lan (tj. Holan).
Provenience: sbírka Karla Holana.
Wang Jüan, původem z města Čchien-tchang, prožil valnou část života za dynastie Jüan. Byl všestranně nadaný, kromě malování skládal básně a zpíval.
Výjev dvou kachen, kontrastní černé a bílé, plovoucích v lotosové tůni, nad nimiž v horní půli svitku visí pivoňka s velkým květem, je proveden technikou „pracného štětce".