Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / ČANG TCHIEN-ČCHI (20. STOLETÍ)–JEŘÁB NA KVETOUCÍ SLIVONI

< 211 >

ČANG TCHIEN-ČCHI (20. STOLETÍ)

JEŘÁB NA KVETOUCÍ SLIVONI

Čína, datováno 1942. 151 x 39,5 cm.

28 000 Kč / 1 056 EUR
28 000 Kč / 1 056 EUR

Malba nehtem „če-chua" tuší a barvami na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Nápis: „To je ten jeřáb, co v mrazivých dnech dohlíží na květy slivoně. S úctou věnuji panu Feng Čchi. V roce „žen-wu" o Svátku čistoty a světla. Čang Tchien-čchi namaloval nehtem." Tři autorské pečetě.