Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / LI MIN (1915-2001)–NOVÝ PARK PIONÝRŮ

< 216 >

LI MIN (1915-2001)

NOVÝ PARK PIONÝRŮ

Čína, datováno 1955. 84,5 x 27 cm. 84.0 x 27.0 cm

18 000 Kč / 679 EUR
26 000 Kč / 981 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Nápis: „Nový park pionýrů. V červenci roku 1955 namaloval dle skutečnosti Fang-paj alias Li Min v parku Tchao-žan-tching." Pečetě: 1. pozitivní: Fang-paj, 2. negativní: Li Min šu-chua. Li Min alias Li Fang-paj, původem z provincie Che-pej, absolvoval pekingskou výtvarnou akademii. Přes válku se zabýval zkoumáním starých obrazů a nápisů. Po založení ČLR se stal kádrem v administrativě s uměním a působil v předsednictvu Skupiny pro výzkum tušové malby. Náměty jeho vlastní tvorby byly angažované, zachytil například Dlouhý pochod.