Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / ČANG LI (*1958)–PORTRÉT DÍVKY

< 215 >

ČANG LI (*1958)

PORTRÉT DÍVKY

Čína, datováno 1986. 60,5 x 50 cm. 60.0 x 50.0 cm

380 000 Kč / 14 339 EUR

Olej na plátně. Signováno v pravém dolním rohu: Čang Li. Na rubu datováno: 1986. Čang Li vystudoval na armádní výtvarné akademii v roce 1983 obor olejomalba. V současnosti na této instituci vyučuje. Je zručným malířem, který vystavěl uměleckou kariéru na portrétech, převážně mladých žen z etnických menšin v Číně. Na domácím trhu je komerčně úspěšný.