Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / CHUANG ČEN (18. - 19. STOLETÍ)–BAMBUSY

< 214 >

CHUANG ČEN (18. - 19. STOLETÍ)

BAMBUSY

Čína, nedatováno. 135 x 33 cm. 135.0 x 33.0 cm

16 000 Kč / 603 EUR
16 000 Kč / 603 EUR

Tušová malba na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Nápis: „Píseň z mé chýše v Chu-nanu." Signováno: Ťin-kang šan-žen. Pečetě pod nápisem: 1. negativní: Čeng-jü č' jin, 2. pozitivní: Ťin-kang šan-žen. Chuang Čen, zvaný Čen-jü, pocházel z Tchaj-cchangu. Vynikal ve „třech dovednostech", tedy malířství, kaligrafii a poezii. Byl především figuralista, ale výborně maloval i krajiny podle skutečných předloh. Věhlas získal obrazem Číny, kde vypodobil válečné tažení na konci 18. století.