Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / WENG LUO (1790-1849)–PÁR LISTŮ Z ALBA

< 205 >

WENG LUO (1790-1849)

PÁR LISTŮ Z ALBA

Čína, nedatováno. 20,5 x 23,5 cm.

28 000 Kč / 1 056 EUR
32 000 Kč / 1 207 EUR

Tuš a barvy na papíře. Jeden závěsný svitek v brokátové montáži. 1. Dva motýli Nadepsáno básní o sedmislabičném čtyřverší. Pečeť: Weng Luo. 2. Želva pod lotosem Nadepsáno básní od Liou Jina z dynastie Jüan, která původně doprovázela obraz dobového malíře. Do prvního verše však Weng Luo připsal želvu, tak aby odpovídala jeho obrázku. Signováno: Siao-chaj, Weng Luo. Pečeť: Weng Luo jin. Weng Luo, zvaný Siao-chaj, maloval především námět „květin a hmyzu". Díky elegantnímu projevu získal uznání, také dnes jsou jeho obrazy vyhledávané. Dva obrázky podobného formátu jsou ve sbírce Národní galerie v Praze.