Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Nadepsáno básní ve formě sedmislabičného čtyřverší, opěvující krásu pivoněk.
Signováno: „O svátku „jüan siao" roku „kchang-šen" v Šanghaji namaloval Chu Žung zvaný Chua-feng."
Pečeť pod signaturou: Chu Žung.
Provenience: sbírka Karla Holana.
Chu Žung, zvaný Chua-feng nebo Jin-chua waj-š', působil na začátku Čínské republiky v Šanghaji a měl úspěch v oboru „květiny a ptáci", ale uměl malovat i postavy lidí a zvířat. Je řazen do Šanghajské školy, jeho poměrně uhlazený projev odpovídá ranému období tohoto dodnes trvajícího směru.