Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / CHU ŽUNG (19. - 20. STOLETÍ) –PIVOŇKY

< 171 >

CHU ŽUNG (19. - 20. STOLETÍ)

PIVOŇKY

Čína, datováno 1920. 149 x 79,5 cm.

36 000 Kč / 1 358 EUR
36 000 Kč / 1 358 EUR

Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži. Nadepsáno básní ve formě sedmislabičného čtyřverší, opěvující krásu pivoněk. Signováno: „O svátku „jüan siao" roku „kchang-šen" v Šanghaji namaloval Chu Žung zvaný Chua-feng." Pečeť pod signaturou: Chu Žung. Provenience: sbírka Karla Holana. Chu Žung, zvaný Chua-feng nebo Jin-chua waj-š', působil na začátku Čínské republiky v Šanghaji a měl úspěch v oboru „květiny a ptáci", ale uměl malovat i postavy lidí a zvířat. Je řazen do Šanghajské školy, jeho poměrně uhlazený projev odpovídá ranému období tohoto dodnes trvajícího směru.