Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / ČCHI LIANG-I (1923-1988)–RYBY A KREVETY

< 209 >

ČCHI LIANG-I (1923-1988)

RYBY A KREVETY

Čína, nedatováno. 137 x 34,5 cm.

28 000 Kč / 1 056 EUR
28 000 Kč / 1 056 EUR

Tušová malba na papíře. Rámováno. Nápis a signatura: „Ryby a krevety namaloval dle živé předlohy Čchi C'-lung." Tři pečetě pod nápisem: 1. figurální pečeť, 2. Čchi wu (Pátý syn rodu Čchi), 3. Liang-i. Pečeť vlevo dole: Ta-ťiang č' men (Žák velkého mistra). Čchi Liang-i se učil malovat od dětství od otce. Z pěti potomků, které měl Čchi Paj-š' se svou druhou ženou Chu Pao-ču, tíhnul k malování nejvíce. Na tomto obraze rozvíjí oblíbené náměty svého otce - ryby a krevety.