Sign.: Bungo no kami Minamoto Kunijoši. Nagasa (délka čepele): 45 cm.
Cukurikomi (forma): hon zukuri.
Hada (textura): itame, minoritní fukure.
Hamon (linie kalení): nioi deki midare s tobijaki.
Koshirae (montáž): kjó sukašimono cuba s námětem kosatce šóbu a borové jehlice macuba, fuči z šakudó s motivem macuba a borových šišek, kvalitní kinkó menuki, Edo-Tenšó goširae, kuronuri saya, kogatana s čepelí sign. Inoue Šinkai (gimei) a kozukou ve stylu ko Mino.
Poznámky: Kunijoši působil ve druhé polovině 17. stol. v Jamaširo (Kjóto) a Hikone.
Dat.: ,,šťastného dne osmého měsíce třetího roku éry Enkan” (1675) s přípisem ,,Namban tecu saku kore” (zhotoveno z oceli jižních barbarů).