Tuš a barvy na papíře. Rámováno.
Signováno: Chu Šuang-an cuo.
Pečetě: Chu Šuang-an jin; Siang-jang kuan.
Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu.
Řvoucí tygr symbolizuje neohroženost a bojovnost. Námět, provedený v západním, respektive japonském realismu, uvedl do čínského malířství Čang Šan-c' (1895 - 1943) a zůstal velmi oblíbený až do nástupu nových uměleckých teorií koncem čtyřicátých let.