Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Datace a signatura: „V zimě 34. roku, v Jü-čou, v Horském příbytku tichých podzimů, Süe-kung.″
Pečeť: „Cchen.″
Na borduře nad obrazem kaligrafický nápis od Sü Pej-chunga, který nadepsal báseň na motivy krajiny od slavného básníka Sie Ling-jüna (385-433), čítající čtyři pětislabičné verše.
Signováno: Pej-chung.
Pečeť: „Sü Pej-chung.″
Provenience: sbírka Miroslava Böhnela.
Cchen Süe-kung vystudoval za války na Státní ústřední universitě malířství. Tento obraz namaloval rok po ukončení studia. Po celý život se úspěšně zaměřoval na monumentální krajinomalbu a vystavoval několikrát na každoročních celostátních výstavách tušové malby.
Sü Pej-chung je klíčovou postavou čínského moderního malířství. Během osmiletého pobytu v Evropě pilně studoval západní olejomalbu a kresbu. Po návratu do Číny působil na prestižních výtvarných akademiích v Nankingu a Šanghaji, po válce řídil akademii v Pekingu. Byl výborným pedagogem a vychoval celou řadu vynikajících umělců.