Tušová malba na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Signováno: „V roce „ťia-wu″, Cuo-žen.″
Pečeť: „Wu Cuo-žen.″
Provenience: sbírka Miroslava Böhnela.
Wu Cuo-žen studoval nejprve v Šanghaji a Nankingu u Sü Pej-chunga, později ve Francii a Belgii. Od roku 1937, po japonské okupaci a stažení administrativy do týla, pokračoval v Čchung-čchingu. Jeho obydlí bylo vybombardované, a tak strávil čtyři roky (1941-1945) na cestách po Tibetu a provincii Čching-chaj. Právě tento pobyt ho přivedl k nezvyklé tématice, která pak byla jeho vizitkou a již vidíme na tomto obraze. Po válce odešel se Sü Pej-chungem do pekingské Ústřední akademie umění a na jih se už trvale nevrátil. Za Kulturní revoluce byl persekuován, po rehabilitaci zaujal vedoucí funkci ve Svazu čínských malířů.