Tuš a barvy na papíře. Rámováno.
Signováno: „Paj-š' lao-žen.″
Pečeť: „Čchi Ta.″
Pečeť vpravo dole: „Ťie-mu i-chua šou-tuan.″
Provenience: sbírka Karla Starého, vojenského přidělence v Severní Koreji v letech 1953-1957.
Na svitku je spleť kvetoucích lotosů v jemných barevných odstínech. Velké lopuchovité listy pokrývají značnou část kompozice, zvolené barvy a tvary představují různé fáze jejich života. Totéž platí o květech, jejichž stonky si klestí cestu mezi listy. Pouze stonky jsou malovány tuší, na listech a květech malíř kontury nepoužil. Tuto techniku si Čchi Paj-š' vybíral právě pro námět kvetoucích lotosů, k němuž se rád vracel.