Tušová malba na papíře. Rámováno.
Signováno: „Ťi-pching-tchang šang lao-žen, Čchi Chuang.″
Pečeť: „Paj-š' weng.″
Provenience: sbírka Vojtěcha Chytila.
Výstavní razítko: Mánes 1930..
Vodní říše byla Čchi Paj-š'ovým svébytným a oblíbeným námětem od konce dvacátých let minulého století po zbytek života. Zde na malém čtvercovém formátu krouží tři krevety s dlouhými jemnými tykadly v prázdném prostoru, který chápeme jako vodu, a z pravého rohu vystupuje několik silných tahů – listů vodní rostliny. Tento kus je mistrnou ukázkou přesvědčivého náznaku, který Čchi Paj-š' na svých obrazech uplatňoval.