Tušová malba na papíře. Závěsný svitek.
Signováno: „Namaloval Pej-chung rozpíjivým štětcem”.
Provenience: sbírka Antonína Haška.
Publikováno: Lubor Hájek - Čínské umění, Praha, SNKLHU, 1954, text strana 180, ilustrace číslo 172.
A. Hoffmeister, L. Hájek, E. Rychterová - Současné čínské malířství, NČVU, Praha, 1959, strana 70 a 71.
Sü Pej-chung se narodil v rodině chudého malíře, zdědil jeho nadání a odmala se učil malovat. Když mu otec zemřel, rozhodl se devatenáctiletý mladík pro dráhu umělce a odešel do Šanghaje, kde se zprvu těžce protloukal. V roce 1919 odjel na stipendium do Paříže a byl přijat na École supérieure des beaux-arts. Během osmiletého pobytu v Evropě pilně studoval západní olejomalbu a kresbu. Po návratu do Číny vyučoval na prestižních výtvarných akademiích v Nankingu, Šanghaji a Pekingu, kde během svého řízení v letech 1923 až 1925 zaměstnal českého malíře a sběratele Vojtěcha Chytila.