Tušová malba na papíře. Svitková montáž.
Signováno: Sü Pej-chung.
Pečeť: Sü Pej-chung.
Provenience: sbírka Antonína Haška.
Sü Pej-chung je klíčovou postavou čínského moderního malířství. Podařilo se mu vytvořit v čínském umění něco zcela nového - spojit energické tahy tuše tradičního čínského malířství s technicky dokonalou kresbou, užívanou v umění evropském. Koně na jeho obrazech mají spontaneitu stylu „ta-sie-i”, jsou však zároveň anatomicky věrní. Tímto způsobem navázal na minulost, ale ukázal cestu modernímu stylu.