Barevný dřevořez. Rámováno.
Věnování Milanu Tichému kaligraficky nadepsal Sü Lin-lu (1916 - 2011).
Pečeť: Sü.
Provenience: sbírka Milana Tichého.
Publikováno: Josef Hejzlar - Čchi Paj-š', Praha, Odeon, 1970, úvodní barevná ilustrace.
Chuang Jung-jü je jednou z velkých postav čínské tušové malby v moderním stylu „kuo-chua”. Kromě malby také píše básně, eseje a scénáře. Tento dřevořez vznikl ještě za studií na pekingské akademii, nebo brzy poté. Jde o realistický portrét, jaký byl tehdy na akademii vyžadován, a ve kterém se Chuang etabloval. Po Kulturní revoluci přesídlil do Hong-kongu a začal tvořit v zcela odlišném pojetí, vycházejícím z expresívního stylu „sie-i” (postižení ideje).