Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno.
Signováno: Namaloval Sin-siang san-žen.
Negativní pečeť: Siou tcheng wu jin.
Pozitivní pečeť: Sin-siang.
Hlubokým říčním údolím v horách protéká kamenitá řeka. Pod stromy s barevnými listy je stavení na kůlech, odkud učenec pozoruje řeku. Zadní plán s nejvyšším vrcholem odděluje pruh mlhy.