Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek, brokátová montáž.
Signováno: „Ťiou-š' suej Paj-š' lao-žen” (90-ti letý stařec Paj-š').
Pečeť: Paj-š'.
Provenience: sbírka Zdenky Heřmanové.
Publikováno: Josef Hejzlar - Čchi Paj-š', Praha, Odeon, 1970, ilustrace číslo 117.
Námět uvadajících lotosů v této podobě a kompozičním rozvržení úzkého obdélníku maloval Čchi Paj-š' na přelomu 40. a 50. let vícekrát. Často bývají doprovázeny kachničkami nebo ledňáčkem, na tomto díle je vyobrazena modrá vážka. Provedena je o něco silnějšími a jednoduššími tahy než vážky z 20. let, což bylo pochopitelně dáno vysokým věkem malíře v době, kdy obraz vytvořil.