Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno.
Kaligrafie: Čou Sing-taj (1744-1809).
Signováno: Uctivě nadepsal služebník Čou Sing-taj.
Dvě pečetě: 1. Čou, 2. Taj.
Kosmologický výklad o počátcích světa ve standardním písmu nadepsal na pravý list dvořan Čou Sing-taj, na levém listě jiný umělec namaloval učence, jenž se plaví na malém člunu po řece. Míjí strmý svah, na kterém roste křivolaká borovice. Námět je vznešený, kontemplativní tak jako text, jejž nepřímo ilustruje.