GALERIE ARCIMBOLDO VÁS SRDEČNĚ ZVE NA PODZIMNÍ AUKCI ASIATIKA
1
NECUKE VE FORMĚ LVÍČKA „ŠIŠI"
2
OKIMONO S MOTIVEM DRAČÍHO KRÁLE
3
PUDŘENKA
4
OKIMONO VE FORMĚ ŠKEBLE
5
OKIMONO TVARU ŠKEBLE
6
OZDOBNÁ RUKOJEŤ NA SLUNEČNÍK
7
NECUKE S NÁMĚTEM BŮŽKA ŠTĚSTÍ HOTEIE A DÍTĚTE „KARAKO"
8
OKIMONO RYBÁŘE S KOŠEM RYB
9
KARAKURI NECUKE S NESMRTELNÝM ČÓKARÓEM
10
OKIMONO ZPODOBUJÍCÍ ŽENU S CHLAPCEM
11
OKIMONO S FIGUROU KANNON A DRAKEM
12
OKIMONO BŮŽKA BOHATSTVÍ DAIKOKUTENA
14
OKIMONO V PODOBĚ PÁRU HROCHŮ S MLÁDĚTEM
15
OKIMONO SE ČTYŘMI KRÁLÍKY NA HLÁVCE ZELÍ
16
OKIMONO S NÁMĚTEM ŽABÍHO VOJSKA
17
NECUKE VE FORMĚ MYŠKY S BURSKÝM OŘÍŠKEM
18
NECUKE S MYŠKOU NA KAŠTANU
27
NECUKE S NÁMĚTEM PRODEJCE HRAČEK „OMOČAJA"
29
POUZDRO NA BRÝLE
91
KRABIČKA NA KARTY
92
KRABIČKA NA KARTY
93
VÁZIČKA S VÍČKEM
94
PROLAMOVANÁ KOULE NA PODSTAVCI
96
CVRČEK NA ZELNÉ HLÁVCE
97
CVRČEK NA ZELNÉ HLÁVCE
98
CVRČEK NA ŘEDKVI
99
CVRČEK NA ZELNÉ HLÁVCE S CHRYZANTÉMOU
100
CVRČEK NA ZELNÉ HLÁVCE S ČERVENÝMI LISTY LASKAVCE
101
MODEL DŽUNKY
102
VELKÁ FIGURA BOHYNĚ MILOSRDENSTVÍ KUAN-JIN
119
LAHVIČKA NA ŠŇUPACÍ TABÁK
172
ČERVENÉ SVLAČCE
180
BRONZOVÉ VYKUŘOVADLO „TING" S ÚCHYTEM Z KORÁLU
195
NÁDOBA NA ŠTĚTCE
196
FIGURA KUAN-JIN
197
FIGURA HODNOSTÁŘE
210
SÜ PEJ-CHUNG (1895-1953)
BAMBUSY
Ve středu, *25. listopadu 2015 od 15:00* se uskuteční již patnáctá aukce Galerie Arcimboldo s názvem *Asiatika*, která představí 252 vybraných uměleckých děl z Japonska, Koreje, jihovýchodní Asie, Tibetu, Mongolska, Indie a Číny.
Jednou z nejdůležitějších položek sekce čínského umění je svitek Červené svlačce mistra Čchi Paj-š’e, pocházející z prestižní sbírky Ing. Karla Holana, generálního konzula československé ambasády v Šanghaji v letech 1955 až 1957, jejíž část (položky 176- 200) bude v aukci nabídnuta. Dalšími významnými obrazy jsou Bambusy od malíře Sü Pej-chunga, který nese autorovo věnování českému sochaři Janu Laudovi, svitek Horská krajina od Čchena Pan-tinga a dále působivý Portrét dívky od moderního umělce Čanga Li.
V kategorii čínských starožitností se objeví tři velice vzácné archaické nádoby z doby od 11. do 5. století před n. l. (bronzový pohár „ku”, rituální kotlík „ting” a miska „tou”), velká nefritová figura Kuan-jin z doby dynastie Ming, kolekce slonoviny a výběr kvalitního porcelánu z období Suej, Tchang, Sung, Ming, Kchang-si, Čchien-lung a Kuang-sü.
Sekce Japonska představí rozsáhlou sbírku netsuke a okimon ze slonoviny, krásný soubor dřevořezů s námětem zvířat a květin od Ohary Kosona, zbroj moderního typu „tósei gusoku” a v neposlední řadě výjimečné dřevěné vykuřovadlo v podobě básnířky Sotoba Komači.
Lamaistické umění je zastoupeno překrásnou bronzovou soškou Zelené Táry z 15. století, velkou zlacenou postavou bódhisattvy Maňdžušrí a vzácnou bronzovou figurou Jámantaky ze století osmnáctého.
Na závěr ještě zmiňme velký dekorativní panel „činz" z Indie z 18. století. Podobné panely sloužily k výzdobě dobových interiérů a těšily se velké oblibě. Nepoškozených textilií této velikosti a stáří se však do dnešní doby zachovalo jen málo.
Tištěnou verzi katalogu k této aukci si můžete objednat na emailové adrese: adriana@arcimboldo.cz, případně na tel. čísle: +420 776 762 131.